Форум Валентина Бугрима

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Валентина Бугрима » Зв'язки з громадськістю » PR в Україні: модно, лайливо чи нормально!?...


PR в Україні: модно, лайливо чи нормально!?...

Сообщений 1 страница 14 из 14

1

Чому в Україні піар - лайливе слово?   Про піар багато говорять перед виборами. В Україні це модне слово, але не популярне.
Чому в Україні “піаритися” - це погано? Що означає цей термін? І чому піар буває “хорошим” і “поганим”?
Бі-Бі-Сі досліджує цю проблему в циклі репортажів “Про піар без піару”.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertai … 1_sp.shtml
Давайте допоможемо Бі-Бі-Сі дослідити українську PRоблему, адже хто, як не ми - знаємо її зсередини і найкраще...В.Б.

Отредактировано ВалентинВ.БУГРИМ (2007-09-26 11:17:38)

0

2

Не вірно ви сторінку,Валентине Володимировичу вказали)
не знаходить її )

0

3

Дякую, A.Filon4uk, за цікавість, увагу і зосередженість... Але не за категорчність:  перепрошую- система спрацювала завчасно)
А) Бо, якби у перші дні "клікали", то відразу й потрапили б на потрібну сторінку (адресу якої вони у понеділок поміняли - по першому матеріалу).
Б) Зараз є вже у них другий матеріал (читайте http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertai … 4_oh.shtml
В) А там є ще три цікаві виноски про ПР...
Г) І що найважливіше - все це й так можна було б знайти..
В.Б.

Отредактировано ВалентинВ.БУГРИМ (2007-09-26 11:06:29)

0

4

ну звичайно можна було б ) але ж для чинності треба було б виправити лінк)
можливо крім мене хтось захоче ще розібратися з цим питанням та на форумі висловити свою думку з цього приводу.

по сабжу:
Слова Юрія Покальчука:“Піар – дурне іноземне слово, як і всі інші”   чесно кажучи просто викликають посмішку на обличчі.
Потім теза : “У нас слово публічність, “public” завжди мало негативну конотацію через словосполучення “публичный дом”
взагалі мало не до сміху доводить...але не доброго,щирого сміху.
У кожної людини мабуть є якісь свої певні асоціації до певних слів,можливо мені,чи моємі поколінню цього не зрозуміти,чи не зрозуміти чогось людям "радянських стереотипів",але такі порівняння помоєму є безгуздими і говорят про цілковиту обмеженість та некомпетентність тих людей,у яких виникають такі стереотипи.
взагалі тут можна багато дискутувати...
правильніше було б провести глобальне соціальне опитування...
та дізнатися що думають про це просто громадяни України.
Вибачаюсь якщо відбовів грубо)

Отредактировано A.Filon4uk (2007-09-25 23:51:56)

0

5

Так, A.Filon4uk... З Вами, певне, не лише я, а  і всі фахівці ПР погодяться... Давайте це обговорення на Форумі проведемо спершу і серед Вашого курсу.. Повідомте їх, будь ласка, про це.. А то у мене скл. враження, що крім Вас, ніхто ПР не цікавиться.. А для чого ж тоді спеціалізуватися
В.Б.

0

6

Немає проблем)
Якщо потрібно я зможу попередити одногрупників)
у нас в понеділок з Вами лекція.
Або вже через раз,бо сьогодні вже п'ятниця...

0

7

При слові PR у мене виникають асоціації з політикою і брудом. Це через те що у нашій країні цю технологію використовують переважно для того щоб зробити противнику, конкуренту підлість (принизити перед суспільством) Наприклад: вніч перед виборами постійно через кожну годину дзвонили по телефону по всім квартирам і казали - "Це Блок Юлії Тимошенко. Ви будете за нас голосувати?". І так всю ніч.  Зрозуміло, що все це робили навмисно щоб людей роздратувати і вони не захотіли після такої ночі голосувати за Блок.
А щось нормального з PR-у я не спостерігав.
Якщо було... то наведіть приклади...

0

8

Я подивилася інформацію на цій сторінці, і одразу виникло кілька заперечень. Не розумію, чому люди (не всі, звісно) вважають саме PR поганим... Ще на початку статті було зазначено, що PR - це провокація (тобто багато то так вважає). Можливо, десь воно і так, саме він є певним стимулятором людини, який повідомляє їй ту чи іншу інформацію і може вплинути на свідомість. Але якщо у людини є голова на плечах, то вона не буде сліпо йти за тим, що повідомляють ЗМІ, так чи інакше, але будь-яка реклама завжди залишає вибір. До того ж, кожна людина хоч раз у своєму житті займалася саморекламою/PR-ом, навіть якщо не усвідомлює. Це можуть бути найпростіші слова, як "що я вмію" і "де я був"... Просто жоден з таких людей не заглиблювався у сутність цієї діяльності. Саме через це PR вважають просто пафосом.
Мені здається це трохи кумедним...
“Що таке піар? Це бажання прославитися. Ну то й що?
Щоб прославитися, треба талант і роботу. Ось вам і увесь піар."
                                                                        Ю. Покальчук

Наприклад, мені його слова здалися трохи абсурдними. Так, треба мати хист, талант і роботу. Але маючи це, людина повинна реалізовуватися. А самому це зробити нереально. Треба все одно звертатися до певних джерел, які допоможуть винести все це "у світ". В багатьох випадках не можна обійтися без ЗМІ (особливо якщо ти публічна людина). PR же тісно пов'язаний із тими ж ЗМІ.
Хотілося б ще багато сказати, але це може тривати до безкінечності.
Мені здається, треба просто показати людям, що було б без PR-у взагалі. Адже фактично це бізнес, а бізнес у наш час - одне з головних способів самореалізації.

0

9

Хто вам взагалi сказав, що пiар - це погано? Ви ото бiльше Покальчука слухайте... для нього все погано! I взагалi, починати треба було з того, що пiар нас оточує скрiзь, i нiкуди, любi мої, ви вiд цього не дiнетесь. Навiть на тому безлюдному островi - кожна бiбiзянка буде себе пiарити, щоб саме ви погладили її по голiвцi.
А Маринi Скрипник хочу сказати, що досить в багатьох тiЄї голови все ж нема, та тi безголовi слiпо всьому й вiрять. Отака от штука)

0

10

В Україні складено етичний кодекс піарника. Про це повідомив президент Української ліги зі зв’язків із громадськістю Андрій Ротовський у ході круглого столу „Виборча кампанія президента України-2004: уроки та головні висновки для піар-товариства України”, що відбувся 5 лютого.

За словами пана президента Ліги, в українському суспільстві склалося стійке переконання, ніби піар – то обов’язково чорний піар, щось брудне й таке, що не має нічого спільного як не з законністю, то, принаймні, з етикою. Те саме стосується й політтехнологій: на думку багатьох українців, вони можуть бути лише брудними. Піар як сфера публічної діяльності, як зв’язки з громадськістю та піарники як фахівці потребують реабілітації в громадській опінії. Справжні фахівці мусять тепер довести, що вони можуть працювати на користь, а не на шкоду суспільству. І що завданням фахівців із зв’язків із громадськістю є донесення до суспільства та роз’яснення справжніх позицій політиків, подання цих позицій у максимально зрозумілій та зручній для сприйняття формі, а не введення суспільства в оману.
(с) Телекритика http://telekritika.ua/media-corp/lyudi/2005-02-05/3710

ось так )))

доречі ніхто цього кодексу не бачив ???
не можу ніде знайти )

0

11

Взагалі, не дивлячись на те, що про ПР говорять багато негативного та не завжди справедливого, Україна почала займатися цією діяльністю більше, і підпис цього Кодексу буде означати, що тепер хоча б з'явиться документ, який буде регулювати піар-діяльність безпосередньо. На мою думку, це крок вперед, адже все ж таки "Закон про захист авторських прав" та "про маркуваня" і багато інших, які відносять до регулювання піару, не зможуть повноцінно це зробити. Таким чином, якщо саме піар почне керуватись ще й держ.владою, то він буде "узаконеним", яким його не вважають зараз...Можливо, це допоможе основній масі суспільства дещо змінити свою думку щодо піару..)

А Кодекс я пошукаю)))

0

12

Шановна Марино! Молодчина, що ти все більше й більше переймаєшся ПР-діяльністю, і стаєш обов"язковою у своїх Форум-діях, особливо після нашої розмови... Мушу тебе почасти розчарувати (заради реальності):
1. Те, що Ліга там приймає, то - це майже її приватна справа; це недержавна організація  і Кодекс цей не може бути визнаний державою, тим більш навіть усіма агенціями...
2. Закон України "Про авторське право та суміжні права" (отак він називається), як і про (не знаю, яке маєш на увазі маркування - то, очевидно, зарубіжне, США) - ніякого відношення до PR не мають. У нашому Законі - навіть слова ПР і реклама нема.
То - звідси, ПР не буде "керуватися державною владою" (твоїми словами). І, взагалі, як це йому керуватися держвладою...?
А от щодо зміни думки в суспільстві про ПР - це уже дуже серйозно, і можна (я вже підтримую) розпочати дискусію з цього приводу...

На цім, В.Б.

0

13

ліпше не дискусію розпочинати, а піар піару  ;) наприклад у вигляді публікацій )

0

14

І дискусію можна, і PR PRу... Хто що зможе!
В.Б.

0


Вы здесь » Форум Валентина Бугрима » Зв'язки з громадськістю » PR в Україні: модно, лайливо чи нормально!?...